Specjalista ds. Mikrobiologii & Lider Laboratorium

Katowice, Polska

Dołączając do naszego zespołu będziesz odpowiedzialny/na za koordynację pracy laboratorium fizyko-chemicznego i mikrobiologicznego oraz monitorowanie pod względem mikrobiologicznym jakości surowców, dodatków, produktu gotowego, linii technologicznych, stanu sanitarno-higienicznego oraz utrzymywanie systemu nadzoru nad szkodnikami.

Główne zadania i obowiązki

  • Kierowanie pracą laboratorium (mikrobiologicznego i chemicznego)
  • Realizacja projektów jakościowych, udział we wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, nowych produktów,
  • Rozwój standardów higienicznych, opracowanie procedur jakościowych,
  • Wdrażanie globalnych standardów jakości,
  • Udział w pracach zespołu HACCP,
  • Monitorowanie i raportowanie parametrów mikrobiologicznych środowiska wytwarzania, produktów, surowców,
  • Nadzór nad Pest Control,
  • Wdrażanie nowych metod badań mikrobiologicznych / chemicznych, w tym walidacja metod,
  • Walidacja CIP,
  • Organizacja i nadzorowanie procesu zwalniania produktów do sprzedaży,
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu higieny
  • Audytowanie systemu bezpieczeństwa żywności, audyty higieniczne,
  • Śledzenie aktualnych wymagań prawnych.

Idealny kandydat posiada:

  • Wykształcenie wyższe (o specjalności mikrobiologicznej, chemia, biologia, technologia chemiczna), bądź pokrewne,
  • Doświadczenie w pracy w laboratorium – min 5 lat (mile widziane w przedsiębiorstwie z branży FMCG),
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem,
  • Decyzyjność, analityczne podejście, umiejętność pracy samodzielnej, jak również w zespole,
  • Znajomość zagadnień Pest Control, Hygienic Design,
  • Umiejętność prowadzenia audytów wewnętrznych,
  • Znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office,
  • Znajomość systemu operacyjnego SAP w stopniu co najmniej podstawowym (mile widziane),
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym,
  • Zaangażowanie i motywację do pracy.

Co oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia cennego doświadczenia
  • Możliwość poznania najnowszych technologii produkcyjnych i ich wdrażania
  • Atrakcyjny pakiet benefitów (Prywatna opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do karty Multisport, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, paczki i bony okolicznościowe)
  • Możliwość zdobycia doświadczenia oraz dalszy rozwój w strukturach firmy

#upfielders #upfielder #upfieldglobal

#LI-KI